Strona niezależnego
Dyrektora Klubu

Logo Betterware

Zostań przedstawicielem

-----------------------------------
ZNAJDŹ
PRZEDSTAWICIELA
Z TWOJEJ OKOLICY
-----------------------------------
-----------------------------------


Co to jest....

Sprzedaż bezpośrednia


W odróżnieniu od stałych miejsc sprzedaży (sklepów, stoisk) sprzedaż bezpośrednia polega na osobistym dotarciu do klienta, np. w jego domu, pracy lub innym miejscu. Przedstawiciel firmy dysponuje katalogami, ulotkami, próbkami, a przede wszystkim wiedzą na temat oferowanych produktów. Potrafi polecić najlepsze z nich, doradzić.
Ta forma handlu jest szczególnie wygodna dla osób mieszkających w małych miastach lub na wsi, gdzie towary i usługi są gorzej dostępne.

Ceny produktów oferowanych w sprzedaży bezpośredniej często są niższe niż produktów porównywalnych dostępnych w sklepach, ze względu na mniejszą liczbę pośredników. Często oferowane produkty są jednak innowacyjne, wyjątkowe, pomysłowe, nie do kupienia w tradycyjnych sieciach sklepowych.
czytaj dalej

Niektóre firmy oferujące swoje produkty w systemie sprzedaży bezpośredniej wykorzystują dodatkowo marketing wielopoziomowy, czy inaczej sieciowy (MLM - Multi Level Marketing).

Jak to wygląda w Polsce

Rynek sprzedaży bezpośredniej w Polsce nieustannie rośnie. Jak podaje Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej, polski wzrost odzwierciedla trendy w Europie i na świecie, gdzie z roku na rok nasila się skłonność konsumentów do nabywania towarów i usług w sprzedaży bezpośredniej.

Jak wynika z badań firmy GfK Polonia przeprowadzonych w 2008 roku, głównymi powodami do dokonywania zakupów u konsultantów zajmujących się sprzedażą bezpośrednią są:
  1. zniżki cenowe i promocje,
  2. wygoda związana z możliwością przejrzenia katalogów i niespiesznego wyboru towarów,
  3. wygoda związana z tym, że sprzedawca przychodzi do domu klienta.

Zalety sprzedaży bezpośredniej

Blisko połowa Polaków uważa, że sprzedaż bezpośrednia ma wiele zalet i jest korzystna dla kupującego. Zalety sprzedaży bezpośredniej dla klienta firmy Betterware:

  • możliwość zapoznania się z katalogiem i złożenia zamówienia u przedstawiciela w dogodnym dla siebie momencie
  • możliwość odbioru zamówionych produktów /umówienia się na dostarczenie zamówienia/ w dogodnym terminie
  • możliwość przetestowania kupionych produktów Betterware i zwrotu tych, które nie spełniają oczekiwań w ciągu 14 dni

Marketing wielopoziomowy / marketing sieciowy / MLM - Multi Level Marketing


Marketing to po prostu sprzedaż - przekazywanie produktu lub usługi od usługodawcy do odbiorcy. Wielopoziomowy to termin odnoszący się do systemu wynagrodzeń pobieranych przez przedstawicieli - członków sieci czy inaczej struktury sprzedaży.

Wynagrodzenie tych osób odzwierciedla zarówno wyniki ich własnej sprzedaży, jak i wartość transakcji sfinalizowanych przez sieć podlegających im niezależnych sprzedawców, którą stworzyli rekrutując i szkoląc te osoby.
czytaj dalej

I tak dalej

Strukturę taką stanowią nie tylko przedstawiciele zaproszeni bezpośrednio, ale także ci zaproszeni przez nich i tak dalej. W praktyce dobrze zarządzana grupa sprzedaży może powiększać się bardzo szybko i w nieskończoność dając jej aktywnym członkom możliwość awansowania na kolejne szczeble kariery i powiększania swoich dochodów.

Betterware łączy te 2 modele, co oznacza, że produkty są oferowane w systemie sprzedaży bezpośredniej, a ponadto przedstawiciele tworzą strukturę sprzedaży.

W żadnym wypadku MLM nie powinien być mylony z piramidą finansową, która jest nielegalna, a ponadto w piramidzie takiej żadne usługi lub produkty nie są przekazywane, wpływy natomiast trafiają jedynie do osób znajdujących się wysoko w hierarchii.

Sponsorem jest osoba, która zaprasza Cię do firmy i zapoznaje ze szczegółami współpracy. Osoba taka powinna być kompetentna, skłonna do pomocy. Powinna interesować się Twoją działalnością, wspierać Cię, w razie potrzeby kontaktować się z osobami zasponsorowanymi przez Ciebie, aby i im pomóc rozwinąć swoją działalność. Dobrze, jeśli sponsor organizuje szkolenia oraz spotkania informacyjne.
Dobry sponsor to połowa sukcesu w MLM.

Ty również możesz być sponsorem, jeśli zarejestrujesz się w Betterware i będziesz zapraszać do Klubu nowe osoby.

Jeśli po zapoznaniu się z treścią tej strony jesteś zainteresowany/a nawiązaniem współpracy z Betterware, trafiłeś do właściwej osoby. Skorzystaj z zakładki "zostań przedstawicielem". Jeżeli masz dodatkowe pytania, napisz do mnie korzystając z zakładki "kontakt".